POGOSTA VPRAŠANJA
Prevleka PVD ne bo izravnala ali zapolnila napak kot galvanizacija, zato bodo površinske nepopolnosti še vedno vidne po postopku nanosa. Velja pravilo, takšna kot je površina pred postopkom, takšna bo tudi po nanosu, v nekaterih primerih pa celo kakšne napake na površini bolj izstopajo po procesu.
Odvisno od uparjene kovine (tarče) in mešanice reaktivnih plinov, uporabljenih med postopkom nanašanja PVD, je mogoče proizvesti različne barvne zaključke. Razpon med drugim vključuje: medeninaste tone, zlate odtenke, črne do sive, krom, bakrene in bronaste tone.
PVD so izjemno trde prevleke, ki so daleč najtrpežnejši sloji, ki so danes na voljo. Dekorativne prevleke zagotavljajo odlično odpornost proti praskam in koroziji. Vendar pa nimajo enakih triboloških lastnosti kot veliko debelejši filmi, zasnovani za obrabo. Ker je glavna funkcija premaza ustvarjanje kozmetičnih zaključkov in ne triboloških, je debelina filma za večino dekorativnih prevlek med 0,5 in 1,5 µm.
PVD je "line-of-sight" proces, kjer ioni potujejo od katode do orodja na mizi in na orodju rastejo kristali, če je pot ionov neblokirana. Za prekrivanje območij kjer prevleka ni zaželena, se največkrat izdela namenske maske, saj v segreti vakuumski komori ne moremo uporabljati lepil ali trakov.